Jäsentiedote 18.9.2018 – Wanhat toverit Kaivosmuseossa, jäsenkokous, syysmarkkinat ym.

Jäsentiedotteet

Syyskuun tervehdys!

Tässä kirjeessä kutsut kokouksiin ja tapahtumiin. Osallistu ja vaikuta!

YHDISTYKSEMME WANHAT TOVERIT SYYSRETKI OUTOKUMPUUN KAIVOSMUSEOON KESKIVIIKKONA 3.10.2018

Retkelle ovat tervetulleita osallistumaan kaikki yhdistyksemme jäsenet. Omavastuuosuus retkestä 5 €/henkilö sisältää bussikuljetuksen, kahvit ja opastetun museokäynnin. Toteutuakseen matka edellyttää vähintään 10 henkilön osallistumista. Sitovat ilmoittautumiset 24.9.2018 mennessä pirjo.hentela-aho@sdpkuopio.fi

p.040 5929 347 Matkan tarkempi aikataulu ilmoitetaan osallistujille myöhemmin.

 

YHDISTYKSEN JÄSENKOKOUS TIISTAINA 9.10.2018 KLO 18.00 (KAHVITARJOILU KLO 17.30) KTY:N KOKOUSTILA TORPAN KELLARI KÄSITYÖKATU 24 B

Kokouksessa mukana piirijärjestön toiminnanjohtaja Seppo Eskelinen kertoo ajankohtaiset poliittiset- ja eduskuntavaaliasiat. Kokouksessa tehdään lisäesitys piirijärjestölle yhdistyksen eduskuntavaaliehdokkaista.

Yhdistyksen jäsenkokouksen 27. 6. päätöksen mukaisesti olemme tehneet esityksen piirijärjestölle, että yhdistyksemme jäsenet Tuula Väätäinen ja Tiina Kaartinen asetettaisiin eduskuntavaaliehdokkaiksi.

Tähän mennessä suostumuksensa olla käytettävissä eduskuntavaaliehdokkaina ovat antaneet yhdistyksemme jäsenet Simo Suksi, Tanja Airaksinen ja Hannu Kokki.

Mikäli olet kiinnostunut asettumaan eduskuntavaaliehdokkaaksi, ilmoitathan siitä minulle pian. Yhdistyksemme eduskuntavaalien ehdokasasettelu päättyy jäsenkokouksessa 9.10.2018

Johtokunta toivottaa kaikki tervetulleeksi kokoukseen.

 

JÄSENISTÖLLE AVOIN VALTUUSTORYHMÄN RYHMÄKOKOUS MAANANTAINA 15.10.2018 KELLO 18.00 KTY:N KOKOUSTILA TORPAN

KELLARISYYSMARKKINOILLA PE-LA 19.-20.10.

OLEMME TORILLA SYYSMARKKINOILLA PE-LA 19.-20.10. TARVITSEN PORUKKAA TORILLE JA TALKOISIIN. ILMOITA SIIS OSALLISTUMISESTASI MINULLE PIAN. HUOM!!KAIKKI MUUTKIN PUOLUEET OVAT TORILLA, JOTEN MEIDÄNKIN ON SYYTÄ NÄKYÄ JA KUULUA!!!

Pirjo Hentelä-Aho

toiminnanjohtaja