Jäsentiedote 30.1.2018 – Koulutusta ja maakuntavaalien ehdokasasettelu

Jäsentiedotteet

Yhdistyksen koulutuspäivä pidetään lauantaina 24.2.2018 klo 8.30 –14.00   Minna Canthinkatu 16 (Canth-kabinetti). Koulutuspäivä on maksuton sisältäen aamukahvin klo 8.30, lounaan klo 11.30 ja päiväkahvin klo 14.00.
Koulutuspäivän aiheena on yhdistyksemme osallisuus SDP:n kaupunkistrategiatyössä ja maakuntavaalit. Koulutuspäivässä esitellään yhdistyksemme kaupunkistrategiatyöryhmien väliraportit ja päätetään jatkotoimenpiteistä. Työrytmäthän ovat; viestintä ja tiedonkulku, poliittinen vaikuttavuus, demokratia, osallisuus ja vaalit.
SITOVAT ILMOITTAUTUMISET JA ILMOITUS MYÖS RUOKA-AINERAJOITTEISTA 6.2.2018 MENNESSÄ pirjo.hentela-aho@sdpkuopio.fi

Maakuntavaalien ehdokasasettelu on käynnissä. Kuopiosta tarvitaan vähintään 40 ehdokasta, nyt ehdokkaaksi on ilmoittautunut 23 henkilöä. Mikäli olet kiinnostunut asettumaan ehdokkaaksi maakuntavaaleissa, ilmoita asiasta minulle pian.

NYT MUKAAN JA VAIKUTTAMAAN JÄRJESTÖ- JA POLIITTISENTYÖN SISÄLTÖIHIN JA TULEVAISUUTEEN!!!

Talvisin terveisin

Pirjo Hentelä-Aho

Kommentoi